تبلیغات
یادداشت های یک استشهادیه جنبشی - یکی از «این» جهت
 

استشهاد ,

: شنبه 26 آذر 1384 :

یکی از «این» جهت


ریحانه فاطمی
نظر ها () || [لینك مطلب] || [ارسال ایمیل]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
مطلب اول، جهاد.

خواهر عزیزم ریحانه چون امتحاناتش نزدیک است و همچنین تازه وبلاگ نویسی را شروع کرده از من خواست که جواب شبهات مطرح شده در وبلاگش را بدهم.
مسئله ی جهاد، شهادت، عملیات استشهادی و رابطه ی آن ها با صلح، تبلیغات و ... موضوعی است که اولین بار ذهن خود یک شهادت طلب را مشغول می کند، همچنین که در طول کل دوران وبلاگ نویسی ام، مخصوصا در این 8 ماه عمر وبلاگ جدیدم، «یادداشت های جنبشی استشهادی»، خیلی ها در این مورد سوال کرده اند، به سرم زده بود این مطالب را در یک مقاله ی کامل تشریح کنم، و حتی با بعضی از دوستان درباره ی تاسیس سایت جهاد صحبت کرده بودیم؛ ولی متاسفانه به دلیل مشغله ی تحصیلی، سایت مجمع وبلاگ نویسان مسلمان و ... این مسئله به عقب افتاد و در حال فراموشی بود و باید از برادر/خواهر "یکی از آن جهت" تشکر کنم که موجب یاددآوری آن مطلب شد.
به دلیل اینکه عموم سوالات مطرح شده در این جا در آن مقاله پاسخ داده می شود به فعلا آن ها نمی پردازم، البته به دلیل شروع امتحانات ترم، زیاد بودن مطالب، لزوم تحقیق و استفتا و ... احتمال زمان آماده شدن این مقاله می افتد به بهمن ماه؛ که سعیم این است که آن زمان سایت جهاد نیز تاسیس شود. فقط لطفا برادر/خواهر "یکی از آن جهت" لطف کنند نگذارند دوباره فراموش شود.
مطلب دوم، صهیونیسم.
به نظر من دلیل ریحانه که گفت آن ها صهیونیستند، هر چند نارسا و ناقص بود ولی بی ربط نیست، چون دشمن بودن صهیونیست ها نه به واسطه ی داشتن یک عقیده خاص است که بر می گردد به خود اعتقادات صهیونیستی که انسان صهیونیست را حداقل به یک قاتل و سرباز بلقوه تبدیل می کند، و این قاتل و سرباز بودن لزوما نیازی به اسلحه ی ام16 ندارد، بلکه هر کاری می کند تا به مسلمانان ضرر بزند، مثلا اگر شما در چاه بیافتید، بر یک صهیونیست واجب است روی چاه سنگ بگذارد تا شما بمیرید، چون این مسئله را در آن مقاله شرح می دهم زیاد بسط نمی دهم و خواهشا در این باره فعلا بحث نکنیم.
در ضمن تا آن زمان به این هم فکر کنید که، یک عده آدم را اجیر می کنند و بهشان پول می دهند تا به شما و خانواده تعرض کنند و به ناموستان تجاوز کنند و خانه اتان را تصرف کنند؛ شما با آن شخصی که آن ها را اجیر کرده و بهشان پول داده چه رفتاری خواهید داشت؟! من که باشم مبارزه ی عملی آن فرد را ارجح تر از دعوا با آن مزدور ها می دانم!
مطلب سوم، حزب الله.
برادر/خواهر من شما من و ریحانه خانم را چه فرض کرده ای؟! یک قاتل بلفطره؟! یک از دنیا بریده؟! یک بیمار روانی؟!
نه عزیزم!، من و ریحانه وبلاگ هایمان را تاسیس کردیم، و این رنگ و قیافه را برای آن انتخاب کردیم، و نوع مطالبمان (من، ریحانه که کلا سه تا پست نوشته است!)، تا نگرش دیگران را عوض کنیم، تا شما بدانید، یک دختر یا پسر استشهادی می تواند در مدرسه ی تیزهوشان درس بخواند، المپیادی باشد، تحقیق کند، با دوستانش سینما و پارک برود، عاشق بشود، موسیقی گوش بدهد و یک انسان عادی تمام عیار باشد، فقط نوع مرگش را جوری انتخاب کرده که به امتش خدمت کند!
اون عکسی هم که اون بالاست شما بمبی می بینید که به خودش بسته باشد که در کامنت اولتون نوشتید؟! یک اسلحه دستش است برای مبارزه مسلحانه.
در ضمن برادر/خواهرم این ها را گفتم که بگویم،
ما هم جهان ایده آلم جهان بدون خشونت است، من هم از جنگ و خونریزی بی گناهان خسته ام و مبارزه ام با کسانی است که بی گناهان را می کشند و شاید این آخرین راهی است که ما انتخاب می کنیم،
دین من دین صلح هم هست ولی نه با ظالم!
در ضمن این شبهه ی انفجار در پیتزا فروشی و از این دست توسط حزب الله یک بار هم باهاش در سایت انجمن خبرنگاران بدون مرز، بخش بدون خشونت، که توسط معلمین خودم اداره می شود مواجه شدم.
چند نکته را توجه داشته باشید،
اول. بازه ی گروه های مبارز در فلسطین از حزب الله لبنان و ایران، سپاه پاسداران شروع می شود، تا حماس و اخوان المسلمین و فتح، و بعد تا القاعده و گروه های وهابی، و از آن جا تا گروه های مسیحی دروزی و مارونی و تا گروه های کمونیست و تا گروه های یهودی ارتدکس، آیا همه ی این ها به هم شبیه اند؟!، نه عزیز، حزب الله از بنیان با القاعده ای که جان خیل کثیر بی گناهان را در 11 سپتامبر، عراق، عربستان و ... گرفت مشکل دارد!
دوم. مسئله ی صهیونیست های اسرائیلی و انسان های عادی است که بعدا در آن مقاله مطرح می کنم.
سوم. حزب الله و حماس بر کشته نشدن حتی همان آدم های صهیونیست غیرعادی هم اصرار دارند و تمام عملیات های این دوگروه جوری برنامه ریزی می شود که کمترین آسیبی به آن ها برسد، البته جنگ جنگ است، در جنگ همه کشته می شود و این خوب چهره ی کریه جنگ است که آرزو دارم روزی برسد که جنگی در جهان اتفاق نیافتد. حرکت بشر دوستانه حزب الله تا آن جا بود که بر عکس مسیحیان در جنگ لبنان تا حد امکان سعی کرد به خانه های مردم در هنگام مبارزه برای اخراج اسرائیل از لبنان آسیبی نرسد. و این یکی از دلائل محبوبیت حزب الله در لبنان است.
از محبوبیت گفتید؛ باید عرض کنم که در انتخابات دولت خودگران حماس به دلیل فشار اسرائیل حق شرکت نداشت، و آقای ابومازن با حدود 70 در صد آرا از 30 درصد واجدین شرایط رای آورد، و این به دلیل تحریم طرفداران حماس بود.
در ضمن در انتخابات شورای شهر، 60 درصد کرسی ها نصیب حماس و فقط 15 درصد آرا نصیب جنبش فتح شد.
در ضمن خودتان عینا پیروزی اخوان المسلمین در انتخابات پارلمانی مصر را با اینکه دولت مصر فشار نظامی آورد، عده ی زیادی از آن ها را زندانی کرد و کرده بود، و در ضمن تقلب آشکار کرد رای آوردند.پ
در ایران هم که پیروزی آقای احمدی نژاد که برخواسته از حزب الله ایران، نزدیک به جریانات انصار است را شاهد بودیم.
در لبنان هم چهار پنج وزیر استراتژیک مثل وزارت نیرو از حزب الله هستند، همچنین همه ی جهانیان شاهد راهپیمایی در حمایت حزب الله بودند، زمان صدور قطعنامه، در ضمن کرسی های زیادی هم دست حزب الله و جنبش امل است که چون آمار دقیقش یادم نیست چیزی ذکر نمی کنم.
و این به دلیل این است که حماس، اخوان المسلمین و حزب الله سازمان های منسجم اسلامی هستند که به مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تجاری، خیریه و نظامی هم زمان می پردازند؛ برای مثال حماس بلکل نظامی نیست بلکه شاخه ی نظامی اش، گردان شهید عزالدین قسام امور نظامی را دنبال می کند، حزب الله در لبنان، کمیته ی امداد امام خمینی، بیناد شهید، بیناد مستضعفان، بیمارستان و مدرسه و خیل کثیر موسسات فرهنگی، تلویزیون، نشریات و رادیو دارد، و عموم این مسائل در مورد حماس هم صدق می کند.

پ.ن.
بحث را هم بگذارید برای آن مقاله ی جهاد، چون این بحث های بی ربط به مطالب، جلوی روند عادی وبلاگ ریحانه را می گیرد که اگر بخواهد این طور بشود جلویش را می گیرم، هر چیزی سرجای خودش این بحث هم هر وقت مقاله اش مطرح شد.

تابعد امتحانات ترم
زیاده عرضی نیست
والسلام
محمدمسیح مهدوی


ویرایش شده در - و ساعت -

نوشته شده در شنبه 26 آذر 1384 و ساعت 04:12 ق.ظ توسط : ریحانه فاطمی

نظر ها () || [لینك مطلب] || [ارسال ایمیل] || [استشهاد , ]