تبلیغات
یادداشت های یک استشهادیه جنبشی - نسخه ی فلسطینی دولت احمدی نژاد
 

فلسطین ,

: چهارشنبه 3 اسفند 1384 :

نسخه ی فلسطینی دولت احمدی نژاد


ریحانه فاطمی
نظر ها () || [لینك مطلب] || [ارسال ایمیل]

بسم الله الرحمن الرحیم
در حالی که حدود یک ماه از پیروزی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) می گذرد اما هنوز فشارها و تهدیدات غرب علیه آنها رو به فزونی است.
دولت در حال تاسیس حماس ، حدود یک ماه پیش از طرف مردم فلسطین عزیز منتخب شد و توسط حماسه ای به نام حماس به روی کار آمد. از همان روزهای آغازین که پیروزی قطعی حماس با آوردن 76 کرسی در برابر 43 جنبش فتح ، روشن شد و انگشت تعجب را بر دهان دنیا بر جای گذاشت ؛ واکنش های داخلی و بین المللی بسیاری نیز شروع شد و به فرموده ی مقام معظم رهبری : " مردم فلسطین و گروه های مبارز در شرایطی که ظاهرا همه ی درها به روی آنها بسته بود ،دچار یاس و نا امیدی نشدند و به جهاد خود ادامه دادند و در نهایت ، شاهد تحقق وعده های الهی یکی پس از دیگری هستیم و بعد از آزادی غزه ، پیروزی حماس روی داد که موجب غافلگیری همه شد."  گویا مواضع دولت حماس که به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی ، مذاکره کردن با این رژیم ، بازگشت آوارگان فلسطینی ، پایتختی بیت المقدس و مقاومت در برابر اشغال کشور فلسطین ، میباشند بسیار دقق ، سرسختانه و اسولی است و تنها راه موفقیت دولت حماس ادامه ی مقاومت است.
حماس گرچه در کنار جهاد اسلامی و حزب الله لبنان در لیست گروه های تروریستی قرار دارند ( البته در لیست غربی ها ! ) ولی هیچ گاه عملیات نظامی را خارج از مرز های فلسطین انجام نداده اند و به نظر من این ، مهمترین وجه تمایزش با گروهک ( گروهک که چه عرش کنم پر گروهک! ) تروریستی القاعده می باشد.
و حال موضوعی که از آغاز بعضا مطرح بوده است شباهت دولت دکتر احمدی نژاد و دولت در حال تاسیس حماس است به طوری که می توان دولت حماس را نسخه ی فلسطینی دولت دکتر احمدی نژاد دانست چرا که :
1.غافلگیری دولت های غربی از پیروزی حماس که منجر به قطع کمک های آمریکا ، اروپا و اسراییل به فلسطین شد را میتوان به واکنش هایی که پس از پیروزی دولت دکتر احمدی نژاد از سوی کشور های غربی شاهد بودیم نسبت داد .
2. دومین دلیل میتواند شرایط پیروزی هر یک از آنها باشد ؛ در حالی که پیروزی حماس در پی نامحبوب شدن سازمان آزادی بخش فلسطین(ساف) و  جنبش فتح  در میان فلسطینیان بود یکی از دلایل  پیروزی دکتر احمدی نژاد هم ناشی از از میان رفتن محبوبیت و عدم اعتماد مردم به مخالفان احمدی نژاد بود .
3. دلیل سوم هم فکر می کنم خط مشی و طرز فکری آن دو  باشد.
 پ.ن
اول. فعلا حلالم کنید تا بعد ! 
دوم. قرار بود امروز با مدرسه بریم راهپیمایی روبروی سفارت دانمارک! ولی خوب گفتند انگار دانمارک داره معذرت خواهی می کنه و هر اعتراض کوچکی موجب تنش میشه! جل الخالق!
سوم. " مومن در هیچ چارچوبی نمی گنجد." جمله ای که خیلی وقت بود به فراموشی سپرده بودمش ولی خوشبختانه دقیقا هر 5 دقیقه یکبار کتاب داستان سیستان یادم می انداخت . مومن در هیچ چارچوبی نمی گنجد... جل الخالق!

و من الله توفیق

والسلام


ویرایش شده در یکشنبه 7 اسفند 1384 و ساعت 10:02 ق.ظ

نوشته شده در چهارشنبه 3 اسفند 1384 و ساعت 01:02 ب.ظ توسط : ریحانه فاطمی

نظر ها () || [لینك مطلب] || [ارسال ایمیل] || [فلسطین , ]